0723941777

האם יש קושי להשיג מונית מנתב"ג?

מאז שהקורונה נעלמה מחיינו הביקוש לטיסות ולחופשים בחו"ל רק הולכים וגדלים בקרב הישראלים שמתנפלים על אתרי תיירות ישראלים וגם בינלאומיים. כבר ברור שרוב הישראלים מעדיפים חופשה בחו"ל מאשר חופשה במחיר יקר ולא הגיוני בישראל. אם אתם מתכוונים לטוס בקרוב ולקחת מונית מנתב"ג כשתחזרו ארצה, כדאי לכם להמשיך לקרוא. 

תוכן עניינים

מאמרים שאולי יעניינו אתכם:

לא צריך להיות פרופסור כדי להבין שהתורים בנתב"ג משתרכים למרחקים ארוכים החל משלב הצ'ק אין והבידוק הביטחוני כשיוצאים לחו"ל אך לא רק, גם הנוסעים שחוזרים מחו"ל נתקלים בתור הארוך ביותר.

כמה זמן צריך להמתין למונית בנתב"ג?

דווקא אחרי שהגיע הרגע המיוחל שקיבלתם את המזוודות ואתם מוכנים לקפוץ למונית שתיקח אתכם הביתה, אתם מגלים מחוץ לטרמינל 3 תור מפלצתי למוניות ספיישל. מזה מפלצתי? אתם יכולים להמתין גם שעה ויותר שמונית תתפנה, (תלוי גם בסוג המונית שאתם צריכים – קשה יותר להשיג מוניות גדולות ומרווחות עם הרבה מקום לנוסעים ולמזוודות).

תאמינו לי אתם לא רוצים להגיע לתור מוניות של שעה כשאתם חוזרים עייפים מחו"ל אחרי טיסה. ואם אתם משפחה עם ילדים קטנים אז אני אמליץ לכם לתכנן מראש ולהזמין מונית מראש מנתב"ג כדי שתוכלו לקפוץ למונית ברגע שתצאו מאולם קבלת הפנים.

אם יצא לכם להזמין בעבר מונית מנתב"ג מראש אתם וודאי יודעים כמה זה חשוב להזמין מראש מונית משדה התעופה בן גוריון. הזמן חשוב לכם? אתם רוצים להימנע מתורים מיותרים? כדאי לכם להשתמש בשירותי מוניות המציעים נסיעות אל / מ נתב"ג במחירים שווים לכל כיס. 

אם תבחרו לעשות זאת, תוכלו לשלוח הודעת וואטסאפ עם פרטי הטיסה כשאתם בחו"ל למוקד ההזמנות של התחנה והסדרן ידאג שנהג מונית פרטי ימתין לכם בנתב"ג כדי לקחת אתכם לכל יעד שתבחרו.

האם נהגי המוניות בנתב"ג מפקיעים מחירים?

עקב הביקוש הגדול למוניות מנתב"ג והעובדה שיש יותר נוסעים ממוניות מאפשרת לנהגים לנסות ולגבות מחירים יקרים אשר לעתים אינם משקפים את מחיר הנסיעה האמיתי על פי המונה. חשוב לציין, לא כל הנהגים מנסים לעשות "טריקים" כאלה. אך תמיד יהיו כאלה שינסו להרוויח כמה שיותר, לעבוד פחות ולעשות יותר כסף.

דאו את זכויותיכם בזמן נסיעה במונית

התפקיד שלכם בתור נוסעים לדעת את הזכויות שלכם ולהבין אם מחיר הנסיעה שהנהג מציע לכם הגיוני או לא. עצה שלי – אפילו אם כבר נכנסתם למונית והנהג "לא נראה לכם" אל תתביישו, תגידו לנהג שאתם מעדיפים לעלות על מונית אחרת. בדרך כלל האינטואיציה שלכם לגביי הנהג תהייה נכונה, אם המחיר נשמע לכם יקר תוכלו לבקש להחליף נהג או להתמקח על מחיר הנסיעה.

מחירי המוניות בנתב"ג מפוקחים?

חלק מהעיכובים הנגרמים לנוסעים ותור המוניות הארוך בנתב"ג קשור לרפורמת המוניות האחרונה של שר התחבורה לשעבר בצלאל סמוטריץ' שעשה שינוי משמעותי בתעריפי הנסיעה במוניות. השר סמוטריץ העלה את מחיר הנסיעה במונית בתוך העיר והוריד משמעותית כמעט ב-50% את מחירי המוניות הבינעירוניות. רפורמה זאת פגעה אנושות בכיסם ופרנסתם של נהגי המוניות בישראל, הרי גם כך נהגי המוניות הם אוכלוסייה מוחלשת "השקופים" המעמד הבינוני מינוס. .

מה ההגיון לחתוך במחירי הנסיעה כאשר עלות אחזקת מונית נשארת אותו דבר ובעצם כל ההוצאות נשארו בדיוק כמו שהיו לפני הרפורמה.

נהגי המוניות כמובן התנגדו בתוקף להורדת המחירים של השר סמוטריץ אך כמו שכתבתי, מדובר באוכלוסייה מוחלשת המתקיימת "מהיד לפה", כל יום מרוויחים את לחמם ליום הבא. לנהגי המוניות אין לובי בכנסת ואיגוד נהגי המוניות לא יעיל מכיוון שהם מושפעים בקלות ע"י פוליטיקאים ששיכנעו אותם לרדת מהעץ ולקבל את הרפומה החדשה. אין לאף גורם משמעותי אינטרס להגן על פרנסתם של נהגי המוניות, כנראה שבדיוק להפך.